Courtney Marić-Brady, terapeutkinja /savjetnica održala je psihološko-iskustvenu radionicu. Tema radionice je bila: Prihvati svoje nesavršenosti i mane da stvoriš nešto još ljepše i bolje nego što je bilo prije!
Termin kintsugi, što doslovno znači “zlatni spojevi”, ili kintsukuroi, “zlatni popravak”, dolazi iz japanske tradicije. Pojednostavljeno, spada u umjetnost popravljanja polomljene keramike spajanjem dijelova na mjestu loma pomoću laka ili tečnog ljepila pomiješanog s nekim plemenitim metalom u prahu – zlatom, srebrom ili platinom.
Većina nas je doživjela i osjetila uspone i padove, potrese i udare, kao i lomove kroz život. Što dakle činimo sa slomljenim unutar sebe? Sa svojim vizijama, snovima? Što je s našim napuklim odnosima i vezama? Koje je rješenje?
Potrebno je slomljeno prihvatiti kao prilike koje nam nezaustavljivo dolaze sve dok ne izrazimo neku novu kvalitetu sakrivenu u temeljima svog bića.
Filozofija kintsugija nas podsjeća da tragovi bitaka i prolaska vremena ne umanjuju entuzijazam, već ga naprotiv rasplamsavaju ako svoje slabosti pretvorimo u zlatni prah iskustva. Možda zato bore na nečijem licu tako dobro pristaju uz sjaj u očima.
Promjene u postojanju tijekom vremena, kojima su podložni svi ljudi, ne bi mogle biti jasnije nego u napuknuću, okrhnuću i lomu kojima je podložno i keramičko posuđe. Christy Bartlett